1. Postanowienia ogólne

 

1.1. Niniejszy regulamin określa zasady zakupów dokonywanych w kwiaciarni internetowej www.kwiaciarniabialystok.com (dalej: „kwiaciarniabialystok.com”). Złożenie zamówienia oznacza zrozumienie i akceptację regulaminu.

1.2. Właścicielem kwiaciarniabialystok.com jest Agnieszka Dzieniszewska KWIATOWNIA 15-117 BIAŁYSTOK, UL. WASILKOWSKA 1  NIP 5421376159 REGON 361537039

1.3. Właściciel kwiaciarniabialystok.com dba o bezpieczeństwo wszystkich danych osobowych, jakie zostały pozyskane w celu realizacji zamówienia, zgodnie z obowiązującym prawem i Polityką Prywatności. Firma zarejestrowana jest w GIODO – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

1.4. Prezentowane na stronie zdjęcia i opisy produktów są własnością kwiaciarniabialystok.com.

 

 1. Oferta

 

2.1. Kwiaciarniabialystok.com prowadzi samodzielnie internetową sprzedaż kwiatów ciętych, kwiatów doniczkowych i wina. Przy realizacji zamówienia kwiaciarniabialystok.com nie korzysta z pośredników w postaci kwiaciarni partnerskich i firm kurierskich.

2.2. Ceny podane na stronie kwiaciarniabialystok.com są cenami brutto (tj. zawierają podatek VAT we właściwej stawce) wyrażonymi w złotych polskich i obowiązują w chwili składania zamówienia.

2.3. Koszty wysyłki na terenie miasta Białystok są płatne w kwocie 15 zł. Koszty dostawy poza miasto Białystok wyliczane są na podstawie ilości kilometrów w obie strony od siedziby kwiaciarniabialystok.com do miejsca dostawy. Bezpłatna dostawa na terenie Białegostoku jest za zakupy od kwoty 150 zł. poniżej tej kwoty dostawa płatna 15 zł.

2.4. W przypadku braku dostępności kwiatów wskazanych w opisie zestawu, kwiaciarniabialystok.com może zastąpić je innymi kwiatami, w szczególności sezonowymi, zbliżonymi kolorem i wielkością, zachowując walory estetyczne produktu.

2.5. W przypadku, gdy kwiaciarniabialystok.com nie ma możliwości zrealizowania usługi ze względu na niedostępność określonych produktów lub błąd w cenie, kwiaciarniabialystok.com zastrzega sobie możliwość odmowy zrealizowania zamówienia i zwrot wpłaconej przez Klienta ceny w terminie 7 dni.

 

 1. Zamówienia

 

3.1. Zamówienia można składać:

 

  • a) za pośrednictwem strony internetowej kwiaciarniabialystok.com całodobowo przez 7 dni w tygodniu,
  • b) wysyłając e-maila na adres: kwiaciarnia@kwiaciarniabialystok.com,
  • c) telefonicznie pod numerem: +48 696 031 066 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30– 18:00, soboty w godzinach 8:30 – 16:00 i w niedziele w godzinach 10-14

 

3.2. W celu złożenia zamówienia za pośrednictwem strony internetowej kwiaciarniabialystok.com, należy poprawnie wypełnić formularz zamówienia, szczególnie pola oznaczone *. W przypadku podania danych niepełnych lub uniemożliwiających realizację usługi, kwiaciarniabialystok.com anuluje zamówienie, po uprzedniej nieudanej próbie kontaktu z Zamawiającym w celu uzyskania poprawnych danych.

3.3. Zamawiający otrzyma potwierdzenie złożenia zamówienia w formie automatycznie wygenerowanego e-maila. W przypadku nieotrzymania e-maila w ciągu godziny od złożenia zamówienia, w celu jego potwierdzenia Zamawiający powinien skontaktować się z kwiaciarniabialystok.com wysyłając e-maila na adres: kwiaciarnia@kwiaciarniabialystok.com albo dzwoniąc pod numer +48 696 031 066.

3.4. W celu realizacji dostawy w wybranym przez Zamawiającego dniu i przedziale czasowym, zamówienie powinno zostać złożone i w pełni opłacone z co najmniej 4 godzinnym wyprzedzeniem. Zamówienie zacznie być realizowane dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym kwiaciarniabialystok.com.

3.5. W przypadku chęci złożenia zamówienia z krótkim terminem realizacji (mniej niż 4 godziny od złożenia i opłacenia zamówienia), prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 696 031 066

3.6. Zmian w zamówieniu dotyczących m.in. danych i adresu odbiorcy, przedziału godzinowego dostawy, treści bileciku i innych niewpływające na cenę zamówienia, można dokonywać najpóźniej 2 godziny przed planowaną dostawą, kontaktując się z kwiaciarniabialystok.com poprzez wysłanie maila na adres: kwiaciarnia@kwiciarniabialystok.com  albo dzwoniąc pod numer +48 696 031 066

3.7. W celu usprawnienia obsługi, kontaktując się z kwiaciarniabialystok.com  w sprawie zamówienia, należy podawać jego numer, lub imię i nazwisko składającego zamówienie. Przy wysyłaniu e-maila, należy wpisać w jego temacie numer zamówienia i nazwiska Zamawiającego.

3.8. kwiaciarniabialystok.com udostępnia następujące metody płatności:

   1. a) za pośrednictwem systemu Przelewy24 – przelewem elektronicznym;
   2. b) za pośrednictwem systemu PayPal – dotyczy płatności zagranicznych
   3. c) kartą kredytową przez telefon
   4. d) płatność przelewem tradycyjnym możliwa jest jedynie dla klientów stałych i po wcześniejszym kontakcie z kwiaciarniabialystok.com.

 

 1. Bilecik

 

4.1. Przy złożeniu zamówienia Zamawiający ma możliwość skierować do Odbiorcy wiadomość, wpisując jej treść w polu „Bilecik”. Wiadomość ta zostanie przepisana odręcznie przez kwiaciarniabialystok.com na firmowym bileciku i dołączona do przesyłki.

4.2. Wiadomości wpisane w polu „Bilecik” nie mogą zawierać treści o charakterze wulgarnym, obraźliwym lub mogących wywołać uczucie zgorszenia u Odbiorcy. W przeciwnym razie kwiaciarniabialystok.com odmówi dołączenia do zamówienia bilecika z taką wiadomością, o czym poinformuje Klienta.

 

 1. Dostawa

 

5.1. Koszty wysyłki na terenie miasta Białystok są płatne w kwocie 15 zł. Bezpłatna dostawa na terenie Białegostoku jest za zakupy od kwoty 150 zł. poniżej tej kwoty dostawa płatna 15 zł.

5.2. Dostawy poza Białystok są dodatkowo płatne, ich koszt jest wyliczany na podstawie Kalkulatora Dostaw. Koszt wyliczany jest przy pomocy Mapy Google. Ilość kilometrów liczona jest od siedziby kwiaciarniabialystok.com do miejsca docelowego dostawy i z powrotem. Stawka za dostawę jest liczona poprzez pomnożenie ilości kilometrów przez 1,5 zł.

5.3. Wyboru terminu dostawy dokonuje się poprzez wskazanie daty i jednego z dwugodzinnych przedziałów czasowych, widocznych podczas składania zamówienia.

5.4. Dwugodzinny przedział czasowy nie jest przestrzegany w takie dni jak: 21 stycznia (Dzień Babci), 14 lutego (Walentynki), 8 marca (Dzień Kobiet) oraz 26 maja (Dzień Matki) każdego roku, jest on jedynie wskazaniem dla kuriera czasu, w którym zastanie Odbiorcę pod wskazanym adresem. Dostawy w tych dniach realizowane są w godzinach od 8:00 do 21:00.

5.5. W celu usprawnienia dostawy, nasz kurier kwiatowy skontaktuje się z Odbiorcą, aby potwierdzić adres i godzinę dostawy. Nasz kurier kwiatowy zachowuje dyskrecję, aby nie zdradzić niespodzianki i nie informuje Odbiorcy o rodzaju przesyłki.

5.6. Kurier kwiatowy dołoży wszelkich starań, żeby dostarczyć przesyłkę do rąk własnych Odbiorcy. W przypadku przesyłek do dużych obiektów i miejsc pracy, takich jak szpital, hotel, urząd, mogą być one doręczane do recepcji lub sekretariatu w przypadku kiedy Odbiorcy nie ma we wskazanym przez Zamawiającego miejscu. W takim przypadku potwierdzenie odbioru podpisuje osoba odbierająca przesyłkę, co będzie jednoznaczne z potwierdzeniem odbioru przez Odbiorcę.

5.7. W przypadku braku telefonicznego kontaktu z Odbiorcą nasz kurier kwiatowy wiezie przesyłkę pod wskazany przez Zamawiającego adres w wyznaczonym przedziale godzinowym. W sytuacji kiedy Odbiorcy nie ma pod wskazanym adresem i nikt inny nie może odebrać przesyłki, przesyłkę uważa się za doręczoną.

5.8. W przypadku, gdy kurier kwiatowy nie zastanie Odbiorcy pod wskazanym adresem, może wręczyć przesyłkę domownikowi albo zostawić awizo z informacją o próbie dostarczenia przesyłki kwiatowej i o tym, że można ją odebrać w siedzibie kwiaciarniabialystok.com. Odbiór będzie możliwy w terminie 3 dni od próby dostarczenia przesyłki.

5.9. We wskazanym przez Klienta terminie kurier kwiatowy podejmuje jedną próbę dostarczenia przesyłki. Na życzenie Klienta możliwe jest podjęcie ponownej próby dostawy za dodatkową opłatą. W przypadku nie doręczenia przesyłki dla Odbiorcy kurier kwiatowy jest zobowiązany poinformować o tym fakcie Zamawiającego.

5.10. kwiaciarniabialytok.com nie ponosi odpowiedzialności za obniżenie jakości przesyłki kwiatowej w wyniku jej odbioru w terminie późniejszym niż pierwotny termin dostawy.

5.11. kwiaciarniabialystok.com nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowanie zamówienia w wyniku wskazania przez Zamawiającego błędnych danych Odbiorcy lub odmowy odbioru przesyłki przez Odbiorcę. Takie zamówienie uważa się za doręczone.

5.12. Zamawiający otrzyma potwierdzenie odbioru przesyłki w formie e-maila lub SMS w ciągu 3 godzin od jego dokonania.

 

 1. Gwarancja i reklamacje

 

6.1. Gwarantujemy świeżość kwiatów ciętych w momencie planowanej dostawy. Właściwa pielęgnacji zapewni kwiatom trwałość nie krótszą niż 3 dni od daty planowanej dostawy.

6.2. Do wysyłki wybieramy kwiaty najświeższe, co oznacza, że niektóre kwiaty w momencie dostawy mogą być jeszcze w pąkach, które następnie się rozwiną.

6.3. Reklamacje dotyczące świeżości kwiatów należy składać dzwoniąc pod numer +48 696 031 066 lub wysyłając e-maila na adres: kwiaciarnia@kwiaciarniabialystok.com w ciągu 24 godzin od momentu doręczenia. Inne reklamacje należy składać w ciągu 7 dni od dnia doręczenia. Po upływie tych terminów reklamacje nie będą uznawane.

6.4. Do rozpatrzenia reklamacji konieczne jest dostarczenie zdjęć reklamowanych produktów, poprzez załączenie do e-maila skierowanego na adres kwiaciarnia@kwiaciarniabialystok.com. Przy wysyłaniu e-maila, prosimy o wpisanie w jego temacie numeru zamówienia i nazwiska Zamawiającego.

6.5. kwiaciarniabialystok.com  zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, by rozpatrzyć reklamację w sposób satysfakcjonujący dla obu stron w możliwie najkrótszym terminie, nie dłuższym niż 14 dni od jej otrzymania.

 

 1. Postanowienia końcowe

 

7.1. kwiaciarniabialystok.com zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego regulaminu, co ma zastosowanie do umów zawartych po takiej zmianie, a nie wpływa na treść umów już zawartych.

7.2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają obowiązujące przepisy prawa polskiego.