Budowa ogrodów wertykalnych - zielonych ścian

zielone ściana zbudowana w firmieZielone ściany, zwane też ogrodami wertykalnymi, to roślinne pionowe kompozycje o określonym wyglądzie i barwach. Za sprawą dużej liczby dostępnych gatunków roślin można je dopasować do każdego pomieszczenia, a także do krajobrazu na zewnątrz. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że taki swoisty ogród będzie mógł istnieć przez kilka lat w dobrej kondycji.

Więcej życia i energii w Twoim otoczeniu z zielonych ścian

Niewątpliwym atutem zielonych ścian jest to, że mogą być umieszczone niemal w każdym miejscu, ponieważ ich bazę stanowi poziomy panel, na którym mocowana jest cała konstrukcja, dlatego nie ma potrzeby faktycznego korzystania ze ścian budynku. Na panelu zamocowane są specjalne doniczki w formie kieszeni, niewidoczne pod kaskadą roślin. Efektem ma być powierzchnia zwracająca uwagę swoją wyjątkowością.

Decydując się na ogród wertykalny, będziecie mieć Państwo do wyboru wiele opcji, natomiast podstawowe zalety dobrze przygotowanej kompozycji to:

  • natychmiastowy efekt – bez czekania na kolejne fazy wzrostu wybranych gatunków zieleni można mieć taką instalację, jaka jest planowana. W naszej kwiaciarni dobierzemy odpowiednie odmiany, które w momencie umieszczenia na ścianie będą w odpowiedniej fazie wzrostu,
  • łatwa pielęgnacja – usprawnić ją może automatyczny system nawadniania otwarty lub zamknięty, lecz także w przypadku nawadniania ręcznego ściana nie będzie wymagała nadmiernej obsługi przy odpowiednim doborze roślinności,
  • wybór miejsca montażu – kompozycje sprawdzone w polskich warunkach klimatycznych poradzą sobie na zewnątrz budynków, natomiast wybierając ogrody wertykalne do wnętrz można zastosować niemal dowolne rośliny, zioła i kwiaty,
  • nowoczesny wygląd – takie ogrody jako alternatywa dla wszelkich ozdób ściennych, farb i tapet, pozwolą Państwu zaaranżować wnętrze mieszkania, firmy lub innego budynku, w zgodzie z naturą i niekonwencjonalnie,
  • funkcjonalność - z powodzeniem zastąpią tradycyjne ścianki działowe we wnętrzach, będą także tłem lub głównym elementem paneli z logo firmy. Na zewnątrz występują jako żywopłoty, które można odnawiać i wzbogacać zależnie od upodobań.

Ogrody wertykalne stanowią naturalne ekrany dźwiękochłonne, a wewnątrz budynków pełnią naturalną funkcję poprawy jakości powietrza poprzez zmniejszenie poziomu dwutlenku węgla. Mogą także redukować w otoczeniu poziom grzybów i bakterii, niezauważalnych, a szkodliwych.

Nietuzinkowe ogrody wertykalne – wybór, który pozwala ciekawie zagospodarować przestrzeń

zielona ściana zbudowana w białostockiej kawiarniW ogrodach wertykalnych kieszenie do sadzenia roślin sprawiają, że możecie Państwo wybrać zarówno jednolitą kompozycję, jak też kilka pasujących do siebie gatunków, tworzących na gotowej ścianie swoisty kolaż. Możliwości jest tak wiele, że nie sposób przedstawić najpopularniejsze rozwiązania. Każda realizacja jest unikalna i wymaga indywidualnych działań.

Korzystając z naszych usług w dziedzinie ogrodów wertykalnych, staniecie się Państwo właścicielami odpowiednio przygotowanej instalacji roślinnej, która znacznie urozmaici wnętrza oraz elewacje, a w wersji mobilnej pozwoli na przemieszczanie zależnie od potrzeb. Doświadczenie w prowadzeniu kwiaciarni, jak również współpraca z zaufanymi dystrybutorami kwiatów i roślin sprawiają, że temat zielonych ścian opieramy na solidnych podstawach.